לפרטים נוספים חייגו : 03-9500510Translate to English Translate to Spanish Translate to French Translate to Italian Translate to Portuguese Translate to German Translate to Turkish Translate to Japanese Translate to Korean Translate to Russian Translate to Chinese

תשלום מסים במכירת דירה

מגיע לכם מזל טוב. עסקת המקרקעין נחתמה ואף קיבלתם את התשלום הראשון בעבור מכירת הדירה שלכם. נשאלת השאלה מהו המס במכירת דירה?

ניתן לומר כי ישנם שני סוגי מיסים עיקריים במכירת דירה:

  • מס שבח
  • היטל השבחה

מס שבח הינו מס המוטל על רווח הון שנצבר כתוצאה ממכירת מקרקעין או מכירת מניות באיגוד מקרקעין. כעיקרו מחושב מס זה על רווח ההון שנצבר מההפרש בין מחיר קניית הנכס אל מול מחיר מכירתו. אחוזי המס משתנים בהתאם למועדי קניית ומכירת נכסי המקרקעין. כמו כן יכול ותהיו פטורים ממס זה כתוצאה מסעיפים שונים ומורכבים אשר יובילו אתכם לפטור ממס שבח. מס זה מועבר לרשויות המס במדינת ישראל.

היטל השבחה הינו מס המוטל על בעל מקרקעין (או חוכר לדורות במידה והקרקע אינה פרטית) בעקבות השבחת נכס מקרקעין כתוצאה מתב"ע (תוכנית בניין עיר) שאושרה על ידי רשות מקומית המאפשרת להגדיל ו/או להשביח את הנכס. מס זה מועבר לרשות המקומית אשר בשטחה ממוקמים המקרקעין.

אנו מקווים כי אם אתם מחפשים למכור את דירתכם באזור צפון תל אביב בכלל ורמת אביב בפרט תמצאו את המידע הנ"ל כמידע שימושי במכירת דירה. אם בשלב כלשהו יש לכם שאלה או צורך במידע נוסף בנוגע לתהליך מכירת הדירה, אסטרטגיות השיווק שלנו או ניתוח מכירת הדירה, אתם יכולים לפנות אלינו על ידי מילוי הטופס הבא או צרו איתנו קשר בכתובת ori@shefa.co.il או חייגו 03-9500510.

בהצלחה עם מכירת הדירה שלכם !

דף זה הוא חלק מסדרה של דפים שילמדו אתכם ויעזרו לכם למכור דירה בצפון תל אביב, נושאים נוספים במדריך :

[1] [2] [3] [4] [5]  <<הקודם,קבלת הצעות מחיר ומשא ומתן

       
שם מלא * טלפון *
       
דואר אלקטרוני * מה אתה מחפש ? *
       
 
 

שליחה לחבר

שלח אימייל לסוכן