לפרטים נוספים חייגו : 03-9500510Translate to English Translate to Spanish Translate to French Translate to Italian Translate to Portuguese Translate to German Translate to Turkish Translate to Japanese Translate to Korean Translate to Russian Translate to Chinese

קביעת מחיר הדירה

לעתים קרובות זהו אחד החלקים המסוכנים ביותר בשלב מכירת הדירה. אתם רוצים לקבל את המחיר הטוב ביותר האפשרי עבור הדירה שלכם , אך כדאי לשים לב לגורמים ופרמטרים נוספים היכולים להשפיע על מחיר דירתכם.

  • תנאי השוק – האם השוק עובר טלטלת מחירים או תהליך מיצוב מחירים מחדש? האם ישנן התחלות בנייה חדשות שיובילו להזרמת דירות חדשות לשוק הדירות ובכך יגרמו לירידת מחירי הדירות? או שמה השוק נמצא במצב של קיפאון וקוני הדירות "יושבים על הגדר"? האם קיימת התערבות מוניטרית? האם הוראות המס המשתנות יגרמו לירידת מחירים בשוק הדירות?
  • ריביות – כאמור מחירי הדירות מושפעים ישירות מהעלאת ו/או הורדת הריבית בשוק. כך שבמידה ונגיד בנק ישראל מוריד את הריבית בשוק, האקט מגדיל את הביקוש לדירות ובכך תורם לעליות המחירים בשוק הדירות. כלומר, כאשר הריבית יורדת, יורדת בד"כ גם הריבית על האשראי (המשכנתאות). המשכנתאות הופכות להיות נוחות בעלות החזרים חודשיים נמוכים. מכאן שהתשואה על השכרת הדירות, הופכת לכדאית אל מול אפיקי השקעה חלופיים כדוגמת תעודות סל ו/או אג"חים ההופכים ללא כדאיים. בצורה הפוכה ובמידה ונגיד בנק ישראל מעלה את הריבית בשוק, האקט מקטין את הביקוש לקניית דירות מפאת עליית הריבית על המשכנתאות, ובכך יוצר מצב של קיפאון בשוק בו הקונים הפוטנציאלים "יושבים על הגדר" וממתינים לירידות מחירים.
  • מחירי דירות דומות באזור – כאמור, חלק מהגורמים המשפיעים על מחיר המכירה של הדירה שלנו, הם עסקאות דומות שנסגרו באזורנו. כדאי לשים לב כי מחירה של דירת 4 חדרים ספציפית באזור רמת אביב אינה שקולה למחירה של דירת 4 חדרים באותו האזור אך ברחוב שונה. מיקום הדירה, גודל הדירה, הקומה, גודל המרפסת, מספר החניות ומיקומן, תמהיל השכנים וכיווני הדירה משפיעים אף הם  על מחיר המכירה של הדירה.
  • ביקוש אל מול היצע דירות – הביקוש לקניית דירות אל מול היצע מוכרי הדירות משפיע אף הוא בצורה חד משמעית על מחירי הדירות. כמו בכל שוק תחרותי, וברוב המקרים כאשר יש חוסר למוצר מסוים מחירו עולה.
  • מכירה מהירה – במידה ומוכר הדירה נקלע לחובות ו/או מעוניין לבצע מימוש מהיר של דירתו, מחיר הדירה יושפע ישירות (ובד"כ לטובת הקונה).

משרד תיווך מקצועי יכול לסייע לכם באיסוף המידע הרלוונטי לצורך קביעת מחירה האמיתי של הדירה. פעולה נכונה ונבונה תהייה להיעזר במשרד תיווך מקצועי אשר יחד איתו תוכלו להניע את תהליך מכירת הדירה בצורה חלקה ולהניב את התוצאות הטובות ביותר עבורכם בזמן הקצר ביותר ובמחיר הטוב ביותר.

כפי שהזכרנו לעיל, חלק מהגורמים החשובים ביותר לקביעת ערך דירה כוללים בין היתר את תנאי השוק, היצע וביקוש דירות, מחירי דירות שנסגרו, סטטיסטיקות כלליות על הקהילה המקומית וכן גובה הריבית הנהוגה במשק. עו"ד אורי בר וצוותו, שפע הנדל"ן משחררים באמצעות דואר אלקטרוני דיווחי שוק אמיתיים ובזמן אמת אודות מחירי הדירות שנסגרו באזורכם. אם אתם רוצים להירשם כדי לקבל את דיווחים בזמן אמת, השלימו את הטופס הבא ואנו נשמח לשלוח לכם אותם, כך שתוכלו להישאר עם האצבע על הדופק ולהיות מעודכנים לגבי מחירי סגירת דירות באזורכם.

דף זה הוא חלק מסדרה של דפים שילמדו אתכם ויעזרו לכם למכור דירה בצפון תל אביב, נושאים נוספים במדריך :

הבא, שיווק דירתכם>>  [1] [2] [3] [4] [5]  <<הקודם,מדריך למכירת דירה

       
שם מלא * טלפון *
       
דואר אלקטרוני * מה אתה מחפש ? *
       
 
 

שליחה לחבר

שלח אימייל לסוכן